Izrealski armator, ZIM, ujawnił strategiczną umową długiego czarteru dla dziesięciu kontenerowców napędzanych LNG o ładowności 15 tys. TEU.

ZIM poinformował, że nowe statki zostaną wysłane na trasę Azja-Wschodnie, Wybrzeże USA, gdzie armator ma posiadać 9 proc. rynku.

– To przełomowa umowa dla ZIM o wartości przekraczającej miliard dolarów, która pozwala nam osiągnąć dwa ważne cele strategiczne – powiedział Eli Glickman, prezes i dyrektor generalny ZIM. 

– Po pierwsze, te najwyższej klasy zaawansowane statki pozwolą nam sprostać rosnącemu popytowi rynkowemu w handlu między Azją a Wschodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych i zapewnić naszym klientom niezawodne usługi na najwyższym poziomie na tym ważnym szlaku handlowym. Po drugie, zgodnie z naszymi podstawowymi wartościami zrównoważonego rozwoju, inwestowanie w „ekologiczne” statki napędzane LNG świadczy o naszym ciągłym zaangażowaniu i przywództwie w rozwiązywaniu problemów środowiskowych związanych z naszą branżą, spełnianiu wymagań klientów w zakresie redukcji emisji CO2, pomaganiu w utrzymaniu czystego powietrza i zmniejszaniu śladu węglowego. Cieszymy się, że możemy współpracować z liderami branży, takimi jak Seaspan i Samsung Heavy Industries – dodał.

Seaspan zlecił budowę statków stoczni Samsung Heavy Industries z Korei Południowej.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z ZIM, aby ułatwić realizację wiodącej w branży inicjatywy środowiskowej naszego klienta – powiedział Bing Chen, prezes, prezes i dyrektor generalny Seaspan. – Ta transakcja oznacza zaangażowanie zarówno ZIM, jak i Seaspan w przestrzeganie zasad ESG, redukcji emisji dwutlenku węgla oraz postanowienie, aby przyczynić się do bardziej ekologicznej społeczności biznesowej w przyszłości.

Źródło: gospodarkamorska

Recommended Posts