Siem Car Carrier, armator specjalizujący się w transporcie pojazdów i ładunków ro-ro, powitał we flocie Siem Aristotle – drugi ze swoich statków zasilanych LNG. Jednostka znajduje się w czasie dziewiczego rejsu z niemieckiego Emden do Ameryki Północnej.

Statek przeszedł już pierwszą operację bunkrowania i zatankował ponad 800 MT LNG. Na pokładzie przewozi 4800 samochodów dla firmy VKWL do Kanady, USA i Meksyku. Jednostka ma 200 metrów długości, 38 metrów szerokości i zanurzenie na 10 metrów. Statek może płynąć z prędkością do 19 mil morskich na godzinę. 

Samochodowiec jest wyczarterowany Volkswagen Group, a dzięki napędowi LNG emituje o 25 procent mniej dwutlenku węgla, 30 procent mniej tlenków azotu i prawie o 100 procent mniej tlenków siarki. Jednostką zarządzać będzie siostrzana firma SCC – Siem Ship Management, która ma swoją siedzibę w Gdyni.

Pierwszy statek LNG SSC – Siem Confucius – został dostarczony armatorowi pół roku temu. Chińska stocznia rozpoczęła budowę obu jednostek w 2018 roku.

Źródło: gospodarkamorska

Recommended Posts