Niemiecki LNG Terminal GmbH otrzymał decyzję od niemieckiego organu regulacyjnego Bundesnetzagentur, przyznającą mu zwolnienie z dostępu do sieci i regulacji taryf. Decyzja ta podlega weryfikacji przez Komisję Europejską.

Zgodnie z wnioskiem dotyczy przepustowości rocznej 8 mld m3 gazu w perspektywie długoterminowej od dnia komercyjnego uruchomienia terminalu.

Rolf Brouwer, dyrektor zarządzający niemieckiego LNG Terminal GmbH, stwierdza: „W zasadzie decyzja zapewnia naszym klientom stabilny reżim regulacyjny. To kolejny ważny krok naprzód, a tym samym kolejny ważny element na drodze do ostatecznej decyzji inwestycyjnej. Niemniej jednak dokument decyzyjny jest bardzo obszerny i teraz zbadamy go szczegółowo ”.

Niemiecki Terminal LNG złożył wniosek o zwolnienie z regulacji taryfowej na podstawie art. 28a niemieckiej ustawy o energetyce (EnWG) w lipcu 2018 r. Takie zwolnienie jest możliwe w przypadku instalacji LNG m.in. w przypadku, gdy inwestycja poprawi konkurencję w dostawach gazu i bezpieczeństwo dostaw . Niemiecki Terminal LNG otrzymał projekt decyzji o zwolnieniu w październiku 2020 r. Joint Venture planuje budowę i eksploatację terminalu LNG w Brunsbüttel.

Source: LNG Industry 

Recommended Posts