W ostatnich dniach grudnia, stocznie z Korei Południowej obserwują napływ zamówień na gazowce do przewozu skroplonego gazu ziemnego.

Od 21 grudnia, Samsung Heavy Industries (SHI) otrzymała zamówienia na budowę ośmiu gazowców LNG. W tym samym czasie w Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE) złożono zamówienia na dziewięć takich jednostek.

23 grudnia SHI podpisało wartą 734 mln dolarów umowę z armatorem z Afryki. Kontrakt obejmuje budowę czterech gazowców LNG. Dodatkowo, 21 i 22 września SHI ujawniło dwie odrębne umowy na budowę zbiornikowców LNG z firmami z Oceanii. Pierwsza transakcja obejmuje dwa statki, które mają zostać dostarczone do końca lutego 2024 r. Drugie zamówienie obejmuje dwie jednostki, które mają zostać przekazane do 30 września 2024 r.

23 grudnia największa stocznia świata, KSOE, ujawniła otrzymanie dwóch oddzielnych kontraktów na budowę trzech jednostek. Jedna z nich została zamówiona przez armatora z Panamy i ma zostać dostarczona do 30 sierpnia 2024 roku. Dwa kolejne gazowce trafią do bermudzkiego armatora do 23 listopada 2023 roku.

21 i 22 grudnia KSOE poinformowało również o transakcjach dotyczących kolejnych sześciu zbiornikowców LNG. Cztery statki w ramach dwóch odrębnych umów zostaną zbudowane dla nieujawnionych firm z siedzibą w Panamie. Podobnie, dwie kolejne jednostki zostaną zbudowane dla anonimowego przedsiębiorstwa żeglugowego z Oceanii.

Portfel zamówień KSOE wynosi obecnie 10 miliardów dolarów, co stanowi 91 procent rocznego celu stoczni.

Źródło: gospodarkamorska

Recommended Posts