Gigant energetyczny wyczarteruje sześć nowych gazowców LNG

Koncern Shell powiększy swoją flotę poprzez czarter sześciu nowych gazowców LNG. Brytyjsko-holenderski gigant wynajmie po dwa statki od armatorów Knutsen LNG, Korea Line Corporation i ICBC Financial Leasing.

Unia Europejska wspiera hiszpańskie projekty bunkrowania LNG

Dwa hiszpańskie projekty bunkrowania LNG otrzymały wsparcie finansowe w wysokości 27 mln euro od Komisji Europejskiej.

Projekt terminala LNG w okolicy Gdańska rusza na poważnie

Operator przesyłowy gazu Gaz-System ogłosił niewiążące badanie rynku, co do jego zapotrzebowania na nowy punkt wejścia gazu do systemu - nowy terminal LNG w okolicy Gdańska. Idea nie jest nowa, ale zapytanie rynku o nowe źródło gazu oznacza, że sprawa weszła na nowy, bardziej poważny etap.

Flex odebrał pierwszy w tym roku gazowiec LNG

Norweska firma żeglugowa Flex LNG odebrała w tym roku swojego pierwszego nowo zbudowanego gazowca i spodziewa się, że wkrótce pojawią się dodatkowe statki.

Prom Balearii po raz pierwszy zatankował paliwo LNG

Flota hiszpańskiej Balearii zasilana LNG stale rośnie, ponieważ nowo zmodernizowany prom Sicilia zakończył pierwszą operację bunkrowania skroplonego gazu ziemnego w Portugalii.

Hudong zakończyło budowę trzeciego gazowca LNG dla MOL i Cosco

Chiński Hudong-Zhonghua Shipbuilding ukończył trzeci statek Jamał LNG dla spółki joint venture złożonej z rodzimego China Cosco Shipping i japońskiego Mitsui O.S.K. Line.

Novatek dostarczył pierwsze LNG do Japonii za pomocą Północnej Drogi Morskiej

Rosyjski Novatek ogłosił w piątek, że wysłał swój pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego (LNG) z projektu Jamał LNG do Japonii szlakiem północnym.

Zwodowano kolejny gazowiec LNG dla Miverva Gas

Minerva Gas, grecki właściciel i operator LNG, zwodował swój nowo zbudowany statek w Samsung Heavy Industries w Korei Południowej.

Gaz-System: Rozpoczynamy badanie zapotrzebowania na przepustowość regazyfikacyjną FSRU

Gaz-System SA rozpoczyna niewiążące badanie rynku dla nowych zdolności przesyłowych oraz mocy regazyfikacyjnej Terminalu LNG typu FSRU. Inwestycja planowana jest do realizacji w perspektywie 2026/2027 roku.

Anthony Veder odebrał nowy gazowiec LNG

Holenderski przewoźnik gazu Anthony Veder odebrał w zeszłym tygodniu gazowiec LNG o pojemności 30 000 m3 od chińskiej firmy Zhejiang Xinle Shipbuilding w Ningbo.