O nas

Polska Platforma LNG

Polska Platforma LNG i bioLNG to związek pracodawców mający na celu promowanie LNG i bioLNG jako nowoczesnego i czystszego paliwa, zarówno w transporcie drogowym, morskim i kolejowym a także paliwo dla kogeneracji czy innych zastosowań przemysłowych. LNG i bioLNG są rozwiązaniami w stronę niskoemisyjnej a z czasem zeroemisyjnej gospodarki i transportu.

Polska Platforma LNG i bioLNG stawia sobie za cel działania na rzecz rozwoju i wsparcia rynku LNG w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania potencjału LNG oraz bioLNG, koncentrując się na zacieśnianiu współpracy pomiędzy gospodarką, nauką i administracją, a także tworzenia warunków do współpracy międzynarodowej.

Misja

Kreowanie dobrego środowiska do rozwoju biznesu LNG i bioLNG oraz tworzenie bazy kompetencji brażowych.

LNG – PALIWO PRZYSZŁOŚCI JUŻ DZIŚ

W PPLNG wierzymy, że skroplony gaz ziemny będzie odgrywać coraz większą rolę pośród dostępnych źródeł energii dla transportu lądowego, zaraz obok biopaliw, wodoru czy energii elektrycznej.

Skroplony gaz ziemny jest przejrzystym, bezbarwnym i nietoksycznym płynem, który powstaje, gdy gaz ziemny zostanie schłodzony do temperatury -162° Celsjusza. Niska temperatura powoduje skroplenie gazu i zmniejsza jego objętość aż 600-krotnie. Dzięki temu LNG można łatwo i niedrogo przechowywać oraz transportować. Dodatkowo gaz ziemny w ciekłej postaci nie ulega zapłonowi.


Czytaj dalej

BIO LNG – ZEROWA EMISYJNOŚC JUŻ DZIŚ

To forma metanu powstała na skutek procesów technologicznych

Bio LNG to paliwo o tych samych właściwościach co klasyczne LNG. Różni
je tylko pochodzenie. O ile klasyczne LNG jest paliwem zaliczanym do
grupy paliw kopalnych, BioLNG jest paliwem odnawialnym, powstającym
poprzez skroplenie biogazu.


Czytaj dalej

Paliwo morskie

Paliwo dla transportu drogowego

Energia dla przemysłu

Stracje regazyfikacji

Energia chłodu

Prezentacja

Prezentacja – Polska Platfroma LNG


Pobierz (PDF)