Bureau Veritas (BV), światowy lider w testowaniu, inspekcji i certyfikacji, przyznał klasyfikację Bergen Tankers Bergen LNG, pierwszemu bunkrownikowi LNG (LBV) działającemu w Norwegii.

Statek powstał w wyniku przebudowy tankowca Oslo Tank na potrzeby transportu LNG zamiast konwencjonalnych płynnych paliw żeglugowych. Bergen LNG będzie obsługiwane przez Gasnor (Shell) w rejonie Bergen i na zachodnim wybrzeżu Norwegii w celu zaopatrywania statków pasażerskich napędzanych LNG, obsługiwanych przez Hurtigruten i Kystruten.

Przebudowa miała miejsce w Westcon Shipyards we Florø. BV wspiera właścicieli i projektantów od początku projektu, aby zapewnić, że przebudowa zostanie przeprowadzona zgodnie z wymogami Międzynarodowego Kodeksu Gazowców (Kodeksu IGC), zwłaszcza w odniesieniu do stabilności i bezpieczeństwa nawigacji. BV pełni kluczową rolę w zaangażowaniu państwa bandery. Aby wesprzeć efektywny proces konwersji, skandynawski zespół zatwierdzający plan przyspieszył proces weryfikacji części krytycznych projektu.

Gijsbert de Jong, dyrektor naczelny Marine w regionie skandynawskim Bureau Veritas, oznajmił: „W ciągu ostatnich lat zdobyliśmy duże doświadczenie przy projektach konwersji w regionie skandynawskim. Nasze możliwości zatwierdzania planów lokalnych oraz doświadczony zespół geodetów są naszym atutem. Pod tym względem projekt Bergen LNG wyróżnia się w swojej złożoności technicznej”- oznajmił Gijsbert de Jong, dyrektor naczelny Marine w regionie skandynawskim Bureau Veritas.

„Firma BV była ważnym partnerem w tym rozległym i wymagającym projekcie – najpierw w fazie projektowania w celu określenia ram regulacyjnych, a później podczas działań w stoczni. Norweski zespół BV był dla nas wsparciem podczas realizacji projektu, wykazał się elastycznością, gdy plany wymagały zmiany” – Ingemar Tønder Presthus, kierownik w Bergen Tankers, skomentował.

Bureau Veritas jest zaufanym partnerem zapewniającym bezpieczeństwo i zgodność środowiskową dla szerokiej gamy typów statków. Dedykowane zasady i narzędzia BV nieustannie ewoluują, wspierając pracę nad poprawą wydajności statków.

Źródło: gospodarkamorska

Recommended Posts