Cheniere Energy podniosła swoją roczną prognozę zysków, spodziewając się rosnącego popytu na skroplony gaz ziemny po tym jak szczepienia przeciwko COVID-19 wzmacniają gospodarki na całym świecie.

Środki blokujące wdrożone w celu ograniczenia pandemii zmniejszyły popyt na energię i obniżyły ceny gazu ziemnego w 2020 roku. Jednak wraz z ożywieniem gospodarczym w Azji, a zwłaszcza w Chinach, sprzedaż paliw wzrosła w drugiej połowie roku.

– Oczekuje się, że w najbliższych miesiącach nastąpi powolny powrót do normalności, w zależności od tempa wprowadzania szczepionek w regionach oraz szybkości i kształtu ożywienia gospodarczego w krajach importujących LNG – powiedział Cheniere, największy producent LNG w USA.

Ceny LNG w Azji, jednym z najszybciej rozwijających się rynków paliwa, wzrosły w styczniu do rekordowych poziomów z powodu niskich zapasów, mroźnej zimy, globalnych przerw w produkcji i opóźnień w dostawach.

Cheniere powiedział, że planuje dostarczać klientom dane dotyczące emisji gazów cieplarnianych związanych z każdym ładunkiem LNG od 2022 roku. Firma stwierdziła również, że niedawna mroźna pogoda i burza w Teksasie oraz sąsiednich stanach nie miały istotnego wpływu na jej aktywa ani działalność.

Cheniere podwyższył prognozę skorygowanych zysków przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i amortyzacją (EBITDA) do 4,1-4,4 mld dolarów z wcześniejszych szacunków na poziomie 3,9-4,2 mld dolarów.

Źródło: gospodarkamorska

Recommended Posts