Keppel Offshore & Marine Ltd (Keppel O&M) dostarczył pierwszą w historii Singapuru bunkierkę LNG. Jednostka FueLNG Bellina trafiła do floty armatora FueLNG, spółki joint venture między Keppel Offshore & Marine oraz Shell Eastern Petroleum.

Jednostka będzie świadczyć usługi bunkrowania napędzanym LNG statkom, które zawiną do Portu w Singapurze. Ma to pomóc obiektowi w staniu się światowym hubem dla tego paliwa.

Pierwsze kontrakty jednostki będą obejmowały bunkrowanie LNG wyczarterowanym przez Shell tankowcom oraz jednemu z kontenerowców Hapag-Lloyd.

FueLNG będzie także obsługiwać dedykowany obiekt do bunkrowania LNG budowany w Singapurze przez Keppel O&M. Po rozpoczęciu działalności w 2021 roku LNG do obiektu będzie dostarczane przez Shell.

FueLNG Bellina jest także pierwszym na świecie statkiem do bunkrowania wyposażonym w Smart Notation dla swojego zestawu usług cyfrowych. Te inteligentne funkcje umożliwiają zdalne monitorowanie i wsparcie operacji statków w czasie rzeczywistym.

O jednostce:

– zaprojektowana z wydłużoną płaską powierzchnią podobną do barki, aby zapewnić bunkrowanie dla szerokiej gamy statków na wysokości od 3 m do 23 m nad poziomem wody,

– zawiera dwa rufowe pędniki azymutalne i jeden dziobowy, zapewniające wysoki stopień manewrowości,

– szybkość napełniania 100-1000 m3 LNG na godzinę,

– wykorzystuje odparowany gaz jako paliwo do wytwarzania energii i napędu, zmniejszając w ten sposób emisje CO2, cząstek stałych i NOx,

– cały proces bunkrowania jest monitorowany i wykonywany na platformie cyfrowej.

Źródło: gospodarkamorska

Recommended Posts