Turecka pływająca elektrownia Karpower International (Karpowership) rozpoczęła swój pierwszy projekt zasilania LNG na morzu w Indonezji.

Karpowership powiedział, że statek Zeynep Sultan rozpoczął wytwarzanie energii przy użyciu LNG 20 września, po udanej konwersji pierwszych dwóch silników dwupaliwowych. LNG przekształca się z ciekłego w gaz za pomocą pływającej jednostki regazyfikacji (FSRU).

Według firmy, Indonezja szybko staje się jednym z najważniejszych węzłów LNG na świecie dzięki temu innowacyjnemu projektowi.

Projekt LNG-to-Power jest częścią umowy na dostawy gazu podpisanej z rządową firmą energetyczną Perusahaan Listrik Negara Gas and Geothermal (PLN), która dostarcza LNG za pośrednictwem PT Pertamina, indonezyjskiego państwowego koncernu naftowo-gazowego.

Ośmiometrowy Hua Xiang FSRU jest obsługiwany przez PT Sulawesi Regas Satu, spółkę joint venture PLN GG i PT Humpuss.

Dyrektor handlowy firmy Karpowership, Zeynep Harezi, powiedział: „Dzięki możliwościom dwupaliwowego silnika naszego statku w połączeniu z innowacyjną technologią FSRU, jesteśmy w stanie zaoferować naszym partnerom w Amurang płynne przejście na zasilanie LNG.

Źródło: gospodarkamorska

Recommended Posts