Niemiecki gigant inżynieryjny Siemens zawarł umowę z francuską grupą energetyczną Total, aby wspólnie rozwijać nowe koncepcje „zielonej” produkcji skroplonego gazu ziemnego.

W ramach kontraktu Siemens Gas and Power prowadzi badania w celu odkrycia różnych możliwych rozwiązań dot. skraplania i  elektrowni, których ostatecznym celem jest dekarbonizacja produkcji LNG.

Badania koncentrują się na kluczowych obszarach, takich jak zmniejszenie śladu środowiskowego zakładów skraplania i związanych z tym emisji gazów cieplarnianych – zgodnie z oświadczeniem Siemensa.

Obszary docelowe obejmują również niezawodność, łatwość konserwacji, zgodność z przepisami i koszty rozwoju.

Duet zapozna się z różnymi koncepcjami, takimi jak zastosowanie kolumn kompresyjnych, napędzanych turbiną gazową i elektrycznnością, w połączeniu z technologiami czynników chłodniczych.

Dodatkowo partnerzy zajmą się opracowaniem technik poprawy wydajności dostępnych już urządzeń do wytwarzania energii, takich jak systemy odzyskiwania ciepła, chłodzenie powietrza wlotowego, integracja odnawialnych źródeł energii i magazynowanie baterii.

Badania będą również analizować, w jaki sposób wykorzystać platformy do digitalizacji i automatyzacji, w celu zoptymalizowania kontrukcji instalacji i uzyskania płynnej realizacji projektu.

Źródło: GospodarkaMorska

Recommended Posts