W ramach projektu Go LNG, w dniach 10-12 kwietnia, na pokładzie należącego do Fjord Line promu MS Stavangerfjord odbyła się konferencja połączona z wizytą studyjną. W wydarzeniu uczestniczyło około 100 przedstawicieli europejskich i światowych instytucji oraz przedsiębiorstw. Konferencja była podzielona na cztery sesje tematyczne obejmujące takie zagadnienia jak aktualne rozwiązania regulacyjne, koszty dystrybucji, przykłady rozwiązań biznesowych stosowanych w sektorze LNG oraz globalne szanse dla LNG. Punktem kulminacyjnym wydarzenia były indywidualne spotkania biznesowe (w formule B2B) dające szanse na nawiązanie nowych kontaktów.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia były indywidualne spotkania biznesowe (w formule B2B) dające szanse na nawiązanie nowych kontaktów.

Go LNG jest projektem współfinasowanym ze środków programu Interreg Region Morza Bałtyckiego (Interreg BSR) i koncentruje się na rozwoju popytu i lepszej dostępności LNG w regionie Morza Bałtyckiego. Działania projektu przyczyniają się do implementacji unijnej Strategii czystego paliwa oraz Dyrektywy w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Celem projektu jest również opracowanie strategicznego podejścia do rozwoju infrastruktury LNG i promowanie stosowania tego paliwa w transporcie.

Szczegółowa relacja z wydarzenia (w języku angielskim) jest dostępna na stronie projektu Go LNG.

Recommended Posts