Karpowership wystartował z pierwszym projektem pływającego terminalu LNG w Indonezji

Turecka pływająca elektrownia Karpower International (Karpowership) rozpoczęła swój pierwszy projekt zasilania LNG na morzu w Indonezji.

Gazowe rozmowy na Pomorzu

Na trzy dni Międzyzdroje, za sprawą konferencji GAZTERM, stały się europejskim forum dyskusji o inwestycjach gazowych. Wsparciem dla rozwoju sieci gazowych w Polsce są fundusze unijne, mówił o tym, podczas wydarzenia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

W Rotterdamie ochrzczono największą na świecie bunkierkę LNG

Największa na świecie bunkierka na skroplony gaz ziemny (LNG) została oficjalnie ochrzczona podczas ceremonii, która odbyła się w piątek w Rotterdamie. Zbiornik membranowy GTT Mark III Flex o długości 135,5 metra i pojemności 18 600 metrów sześciennych otrzymał nazwę Gas Agility.

Pływający terminal FSRU w Zatoce Gdańskiej coraz bliżej realizacji

Przedstawiciele GAZ-SYSTEM, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Urzędu Morskiego w Gdyni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy postawieniu terminalu regazyfikacyjnego FSRU w Porcie Gdańsk.

Co powinieneś wiedzieć o nowym terminalu LNG na Zatoce Gdańskiej

Trwa badanie zapotrzebowania rynkowego na korzystanie z nowych zdolności przesyłowych w związku z realizacją nowego Terminalu LNG (FSRU) w rejonie Zatoki Gdańskiej. Gaz-System czeka\ na zgłoszenia uczestników rynku do 28 września br. Przy okazji spółka przygotowała materiały informacyjne o procedurze i terminalu – zachęcamy do obejrzenia.

Abu Dhabi przejął udziały warte 615 mln dolarów w amerykańskim eksporterze LNG

Główny niezależny fundusz majątkowy Abu Dhabi przejął 5,1% udziałów w Cheniere Energy Inc., największym amerykańskim eksporcie skroplonego gazu ziemnego. Akcje są wycenione na 615 milionów dolarów. Według danych Bloomberga Abu Dhabi jest czwartym co do wielkości udziałowcem Cheniere.

Parlament Europejski wzywa do radykalnych zmian w transporcie morskim

Parlament Europejski (PE) twierdzi, że żegluga musi się bardziej przyczyniać do neutralności klimatycznej i eskaluje żądania wobec żeglugi - opowiedział się za wręcz rewolucyjnymi zmianami w transporcie morskim. Nie oznacza to, że wejdą one natychmiast w życie - uspokajają niektórzy europejscy parlamentarzyści. Jednak historia uczy, że mogą one przynieść nadmierne, przedwczesne (np. wyprzedzające postęp i możliwości techniczne) nieuzasadnione obciążenia, a biznes żeglugowy nie może spać spokojnie.

Gaz-System przedłużył badanie rynku dla planowanego terminalu FSRU na Zatoce Gdańskiej

W ramach trwającego badania rynkowego na nowe zdolności przesyłowe w krajowym systemie przesyłowym, w związku z planowaną realizacją nowego Terminalu LNG (FSRU) w rejonie Zatoki Gdańskiej, spółka Gaz-System wydłuża do 28 września br. termin na zgłaszanie zapotrzebowania.

Protea zbuduje urządzenia dla projektu Arctic LNG 2 Novateka na zamówienie TechnipFMC

Gdańska Protea poinformowała o pozyskaniu zamówienia od firmy Technip France na dostawę urządzeń typu monorail hoist o udźwigu 100/10 ton. Zamówienie obejmuje dostawę trzech urządzeń.

Nowy gazowiec LNG firmy GasLog rozpoczyna próby morskie

GasLog, firma zajmująca się dostawą LNG z Grecji, poinformowała, że nowa jednostka LNG SN2300 rozpoczęła próby morskie w Korei Południowej.