Timmermans o roli gazu w transformacji w stronę neutralności klimatycznej

Wiceszef KE Frans Timmermans poinformował w Brukseli, że gaz ziemny będzie odgrywał pewną rolę w transformacji Unii Europejskiej w kierunku neutralności klimatycznej. Podkreślił, że KE podtrzymuje swój cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

Balearia wykona w lipcu kolejną konwersję promu na spalanie paliwa LNG

Hiszpańska firma żeglugowa Balearia ma dodać do swojej floty kolejny statek napędzany skroplonym gazem ziemnym po konwersji promu Sicilia.

PGNiG: innowacja wygrywa z zagraniczną konkurencją

Dzięki mobilnym urządzeniom do legalizacji przepływomierzy na cysternach przewożących LNG polska spółka opanowała krajowy rynek usług w tym zakresie.

PGNiG zarezerwowało więcej mocy regazyfikacyjnych w terminalu w Świnoujściu

Od 2024 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie mogło sprowadzać przez Terminal im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 8,3 mld m sześc. LNG po regazyfikacji rocznie. To efekt rozstrzygnięcia procedury na rezerwację mocy regazyfikacyjnych, które będą dostępne po rozbudowie terminala.

Pierwsze Volvo napędzane LNG w służbie BARTER S.A.

Pierwsze sześć ciągników siodłowych zasilanych gazem LNG dotarły już do białostockiej firmy BARTER S.A. – regionalnego lidera w branży dostaw m. in. gazu LPG i LNG. Wkrótce dołączą do nich kolejne.

Żegluga promowa stawia na LNG

Coraz bardziej restrykcyjne wymagania emisyjne dla statków, które dotyczą przede wszystkim zawartości związków azotu w spalinach i siarki w paliwach powodują, że wzrasta zainteresowanie armatorów paliwami alternatywnymi, także gazowymi.

Bahri wstrzymał czarter kilkunastu gazowców LNG

Jeden z największych armatorów tankowców, Bahri, wstrzymał plany czarteru do 12 gazowców skroplonego gazu ziemnego (LNG) po tym, jak Sempra Energy opóźniła decyzję o kontynuacji projektu eksportowego LNG w Teksasie.

Przedłużenie zwolnień z opłat dla pojazdów gazowych?

IVECO z satysfakcją przyjmuje decyzję niemieckiej komisji parlamentarnej ds. transportu o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami.

Zakończono budowę drugiego zbiornika LNG amerykańskiego partnera PGNiG

Trzy miesiące przed terminem zakończono budowę drugiego zbiornika LNG w terminalu Calcasieu Pass LNG w Luizjanie w USA. To właśnie stamtąd, za kilka lat, polskie PGNiG będzie odbierać skroplony gaz - poinformowała w czwartek gazowa spółka.

Budowa terminala LNG małej skali w Gdańsku wchodzi w kolejny etap

Zakończono studium wykonalności projektu budowy terminala LNG małej skali w Gdańsku. Kolejnym krokiem jest decyzja inwestycyjna. Byłby to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Inwestycja umożliwi wykorzystanie LNG jako paliwa w transporcie morskim i lądowym oraz tym samym wzmocni pozycję koncernu jako lidera w dziedzinie paliw alternatywnych.