PGNiG odebrało 3. ładunek LNG z kontraktu długoterminowego z Cheniere

PGNiG odebrało trzeci ładunek amerykańskiego LNG w ramach długoterminowego kontraktu z koncernem Cheniere. Kontrakty z USA nawet w czasach pandemii dają gwarancję dostaw i bezpieczeństwa - podkreślił we wtorek prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Trwa ogólnopolska akcja #KomputerDlaUcznia

W związku z wybuchem pandemii koronawirusa, od ponad miesiąca uczniowie w całej Polsce uczą się online, a rząd właśnie przedłużył zamknięcie szkół do 24 maja. Jednocześnie z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że 13 proc. gospodarstw domowych nie posiada ani jednego komputera z dostępem do internetu. Stało się to impulsem do uruchomienia akcji #KomputerDlaUcznia, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży. Fundacja Impact, inicjator akcji, łączy siły z GovTech Polska i PayU, aby zwiększyć zasięg niesionej pomocy.

Zmiany w organizacji wydarzenia Impact'20

Komunikat od fundacji Impact w związku z zmianami w organizacji wydarzenia Impact'20.

Liqvis otwiera nową stację paliw LNG

Nowa stacja Liqvis została otwarta w Kassel na A7

Dystrybutor do tankowania gazu ciekłego LNG od polskiego producenta

Firma MESTROLE POLSKA Sp. z o.o. uzyskała certyfikat metrologiczny MID na dystrybutor LNG.

Chińska stocznia z dostawą pierwszego gazowca LNG

Chiński stocznia Cosco Shipping Heavy Industry dostarczyła gazowiec LNG o pojemności 28 000 metrów sześciennych.

PGNiG zwiększa sprzedaż gazu i import LNG

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez grupę PGNiG w pierwszym kwartale 2020 roku wyniósł 10,6 mld m sześc. wobec 9,9 mld m sześc. w analogicznym okresie zeszłego roku. Ta firma sprowadziła do Polski blisko miliard m sześc. LNG. w trzech pierwszych miesiącach tego roku.

Qatar Petroleum podpisał duży kontrakt na budowę gazowców LNG w Chinach

Katarski Qatar Petroleum poinformował w środę, że zawarł umowę o zarezerwowaniu zdolności budowy statków LNG w Chinach w ramach trwających projektów rozbudowy North Field.

NOVATEK otwiera drugą stację tankowania LNG w Niemczech

NOVATEK Green Energy, spółka córka NOVATEK PAO – producenta skroplonego gazu ziemnego, uruchomiła w Poczdamie drugą w Niemczech stację tankowania LNG NOVATEK. Zlokalizowany w pobliżu obwodnicy autostrady A10 / A2 i autostrady 115 obiekt umożliwia obsługę do 120 pojazdów ciężarowych dziennie.

Bezpieczeństwo dostaw LNG

Mimo że pandemia koronawirusa ograniczyła funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw w Polsce i za granicą, to nie wpłynęła negatywnie na dostawy gazu realizowane przez Cryogas M&T Poland, które bez przerwy zaopatruje w LNG swoich klientów, gwarantując im bezpieczeństwo dostaw energii potrzebnej do zachowania ciągłości produkcji.